Polecane ławki i biurka : Marco 2 – biurko - krzesło, krzesła

Krzesła szkolne i meble dla dzieci. Dobre Krzesła o wszechstronnym przeznaczeniu - krzesła do komputera, krzesła biurowe obrotowe oraz krzesła szkolne. Entelo to linia produktów profilaktycznych. Dobre krzesła biurowe obrotowe dla wszystkich dbających o zdrowie.

Marco 2 – biurko

Marco 2 – biurko

Kolor:
Koszt transportu:50 zł brutto
Czas dostawy:od 4 do 6 tygodni
1849,00 zł
COM_VIRTUEMART_PRODUCT_SALESPRICE_WITHTAX
COM_VIRTUEMART_VAT_INFO

Opis i parametry produktu

Biurka oferowane przez ENTELO to ergonomiczne meble stworzone z myślą o nie tylko o najmłodszych. Szeroki zakres regulacji (zarówno wysokości blatu jak i kąta jego nachylenia) pozwala dopasować każde biurko do wzrostu użytkownika. Ponadto biurka mogą zostać uzupełnione o inne przydatne elementy (dodatkowe kontenerki czy szuflady) tworząc optymalne miejsce do zabawy, pracy i nauki.
Tagi: biurko dla dziecka, dla dzieci, biurka domowe, biurka młodzieżowe, ergonomiczne biurka, nowoczesne biurka.

Wymiary blatu:
120 x 70 cm Regulacja wysokości blatu:53 - 79 cm

Parametry produktu:

  • materiał: płyta laminowana, metal, poliester
  • kolor: podstawy srebrny
  • kolor blatu: ecru, klon, dąb
  • regulacja nachylenia blatu (mechaniczna) do 29 stopni (6 pozycji)
  • wygodna i precyzyjna regulacja wysokości blatu za pomocą korbki
  • linijka w przedniej części blatu
  • praktyczny uchwyt na tornister lub plecak
  • szuflada dostępna w opcji
  • produkt do samodzielnego montażu

 

Kliknij, aby przeczytać o aspektach zdrowotnych Dobrego Krzesła.

Płatności, dostawa i zwrotyProfilaktyka zdrowia


profilaktyka-img

Wydany w 1987 roku przez międzynarodowe organizacje normalizacyjne Przewodnik ISO/IEC nr 50 "Bezpieczeństwo dziecka i normy - ogólne wytyczne" obliguje producentów wyrobów przeznaczonych dla dzieci, do wprowadzania na rynek produktów spełniających określone w normach i przepisach wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Autorzy podkreślają, że w projektowaniu, produkcji i użytkowaniu mebli szkolnych kluczowym jest uwzględnianie danych antropometrycznych dzieci (wieku, wagi, wymiarów ciała), dla których zaprojektowano wyrób oraz stosowanie zasad ergonomii. Bowiem nieodpowiednie stanowisko pracy ucznia powoduje: statyczne, nieprawidłowe obciążenie poszczególnych części kręgosłupa i mięśni, jest przyczyną zmęczenia dziecka, prowadzi do deformacji kręgosłupa i utrwalenia wad postawy, które trudno jest później skorygować.

Największym problemem w rozwoju dzieci jest bierny, pozbawiony ruchu, tryb życia. W opinii ekspertów aktywność fizyczna pełni kluczową rolę w życiu każdego człowieka. Jej ograniczanie wpływa niekorzystnie na samopoczucie, stan zdrowia i ogólną postawę ciała.

W myśl idei „Postawa to Podstawa” ENTELO koncentruje swoje działania na poszerzaniu społecznej świadomości dotyczącej pielęgnacji zdrowia poprzez kształtowanie właściwej postawy oraz nawyków wśród dzieci i osób dorosłych. Organizacjatraktuje sport jako dziedzinę, która odgrywa pierwszoplanową rolę w budowaniu kultury wypoczynku oraz spełnia funkcję dydaktyczną, nie tylko wobec młodego pokolenia. Firma angażuje się w liczne inicjatywy propagujące zdrowy i aktywny styl życia, organizując akcje edukacyjne połączone z profesjonalnymi badaniami wad postawy wśród najmłodszych. Tylko podczas pierwszego roku z inicjatywy ENTELO, przebadanych zostało bezpłatnie ponad 400 dzieciw różnych częściach kraju.

Wcześniej przedmiotowe badania, przeprowadzone wśród blisko 200 uczniów szkół podstawowych, posłużyły do oceny roli Dobrego Krzesła w procesie profilaktyki wad postawy. Uzyskane wyniki potwierdziły, że produkty dzięki posiadanym parametrom oraz najwyższym standardom w zakresie ergonomii sprzyjają wyrabianiu prawidłowej pozycji siedzącej wspomagając prawidłowy rozwój kręgosłupa, a w konsekwencji pełnią istotną funkcję uzupełniającą w stosunku do aktywności fizycznej.

Analiza wyników badań i znakomite opinie na temat Dobrego Krzesła były powodem rozpoczęcia prac nad ewolucją i modyfikacją produktu w oparciu o jego pierwotną koncepcję. W myśl rozwijania idei „Postawa to Podstawa” zaprojektowano Dobrą Ławkę, która w komplecie z odpowiednio dobranym krzesłem tworzy ergonomiczne, prozdrowotne stanowisko pracy i zabawy.

Według specjalistów właściwie dopasowane krzesło i ławka (biurko) oraz regularne stosowanie prostych ćwiczeń ruchowych chronią przed schorzeniami kręgosłupa, a w następstwie przed koniecznością poddawania się leczeniu.